17 Temmuz 2014 Perşembe

Prada

prada

Prada

Prada Markası, İtalya’nın Milano kentinde 1900’lü yıllarda Mario Prada tarafından kurulmuştur. Prada ilk etapda deri çanta satarak moda sektörüne giriş yapmıştır. Prada günümüzdeki seviyeye taşıyan ve moda endüstrisinde yıkılması zor bir marka haline getiren kişi Mario Prada'nın kız torunu  Miuccia Prada ‘dır. Miuccia Prada markanın imaj, tasarım ve görsel kısmını yenileyip geliştirirken eşi Patrizio Berteli, Prada'nın finans kısmı ile ilgilenerek bu markayı moda sektöründe star haline geitrdiler.

Prada 20. yüzyılın popüler kültür alanında vazgeçilmez haline geldi. Bunun yanısıra Prada lüks ve pahalı markalar listesinde ilk 10 sırada yerini almayı başaradı ve bu başarısını yükselerek devam ettirmektedir. Prada çanta, gözlük, günlük giyim ve spor giyimin yanısıra ayakkabı sektöründe de oldukça iddalı. Prada ayakkabılar günümüzde çok pahalı olmasına rahmen çok rahbet gören bir ayakkabı markası olmuştur. Prada ayakkabılar tasarım olarak oldukça iddalı ve bir o kadar da kaliteli hammadelerden yapılmıştır. Prada kadın ayakkabısı,  erkek ayakkabısı ve unisex model ayyakkabılar üretmektedir. 

Prada Marka Ayakkabı Giyen Ünlüler

Prada ayakkabı giyen bazı tanınmış kadınlar; şarkıcı Beyonce, aktris Jessica Chastain, şarkıcı Rihanna, aktris Cameron Diaz, aktris Emily Blunt, aktris Lupita Nyong’o, aktris Chloë Moretz, aktris Anne Hathaway, aktris Samantha Barks, aktris Audrey Tautou, şarkıcı ve aktris Gabrielle Union, aktris Jessica Alba, şarkıcı ve aktris Taylor Swift, şarkıcı Victoria Beckham, şarkıcı ve aktris Bella Thorne, şarkıcı ve aktris Miley CyrusPrada ayakkabı giyen bazı erkek ünlüler; şarkıcı Elton John, şarkıcı Keith Urban, şarkıcı Kanye West, şarkıcı 50 Cent, aktris Christopher Lloyd, şarkıcı ve aktris Nick Jonas, modacı Marc Jacobs, aktris Ben Affleck, şarkıcı Randy Jackson, aktris Keanu Reeves…Bu isimleri çoğaltabiliriz. Prada Marka ayakkabılar ünlü insanların günlük yaşam ve gece davetlerinde vazgeçemedikleri bir markadır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder