4 Ağustos 2014 Pazartesi

New Balance

New Balance Ayakkabı

New Balance ayakkabı markası 20. yüzyılda Boston Massachusetts’de ingiliz kökenli bir göçmen olan William J. Riley tarafından ayağında sağlık problemleri yaşayan insanlara, ayak kemer bölgesine destek ekleyerek ayakkabının ayağa tam oturmasını sağlamak için özel sipariş ayakkabılar tasarlayıp üretmesiyle başlamıştır. 

New Balance ayakkabılarının mucidi William J. Riley 1934 yılında new balance ayakkabıların 1 numaralı satıcısı olan Arthur Hall ile ortaklığa başlamıştır. Hall, new balance ayakkabıları bütün gün ayakta olan ve işi nedeni ayakta olan insanlara satış yapmakta çok başarılıydı.

Yıl 1954’de geldiğinde Hall, işyerin Elenor adındaki kızı ve onu eşi olan damadı Paul Kidd’e satmıştır. 1961 yılına kadar ayak kemer destekli ve reçeteli ayakkabı satışı yapmışlardır. 1961 yılında ise new balance ilk koşu amaçlı performans ayakkabısı olan The Trackster’i üretmişlerdir. New Balance’nin The Trackster modeli ayakkabısı dalga şeklindeki bir tabana ve tüm ayak numaralarının bulunduğu bir ayakkabı modeliydi. New Balance’nin The Trackster ayakkabı modeli kısa bir zaman zarfında koşucular ve fitnessçıların vazgeçilmez bir parçası haline gelmişti. New Balance’nin zengin ayakkabı numarası seçeneği, ileriye dönük yenilikçi performans ayakkabıları üretmesi zamanla insanlar arasında bir favori haline gelmişti. 

New Balance 1972 yılına gelindiğinde Boston Maratonu gününde Jim Davis’ e satılmıştır. Davis New Balance ayakkabıları daha üstün seviyelere çıkarmak için çalışmış ve bunu başarmıştır.

1978 yılına geldiğimizde Anne Davis New Balance ayakkabıların dünyadaki iş yaptığı şirketlerle üstün bir bağlılık kültürü oluşturmuştur. Anne ve Jim birlikte New Balance ayakkabılarının temeline sadık kalarak, üstün performanslı, şık tasarımlı spor ayakkabılar ve giyim alanında da New Balance’yi geliştirerek dünyadaki sayılı markalar arasına girmesini sağlamışlardır.New Balance ayakkabılar günümüzde vazgeçilmezler arasına girmiştir. New Balance kendini yeniliyerek günümüz trendlerini yaratarak yükselişini sürdürmektedir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder